Zasláno Pátek 5 červen 2015 od FUGU

Samolepkami na zeď se dá snadno proměnit každý interiér. My Vám nyní ukážeme, jak se dají dekorovat prosklené dveře dle ročního období. Nemusíte ale lepit pouze na skleněné dveře či okna. Samolepky Fugu drží i na nábytku, laminu a na zdi i na zrcadle. Ze všech povrchů jdou dobře sloupnout, jen u skla a zrcadle je lepší si trochu pomoci škrabkou.

Děti mají do pokojíčků prosklené dveře. Až budou větší, přelepíme celé sklo fólií "pískované sklo", kterou máme také v nabídce. Tím získají soukromí a v chodbě bude stále světlo. Sklo je pro nás nyní plochou pro hru s dekoracemi a barvami.

Jen co na jaře vysvitly první paprsky, rozhodli jsme se sundat naše vánoční samolepky na okno "zimní vločky" a probudit dům do jara.  K tomu nám dobře posloužily naše samolepky motýlků. Samolepky nejsou vytištěné na žádné průhledné fólii, ale vyřezávané do samolepicí fólie, takže nemá žádné průhledné okraje ani výplně a nevypadá na okně jako izolepa. Můžete si volit vlastní barvy i velikost. A teď už se mrkněte, jak jsme postupovali.

Takto jsme si ozdobili dveře někdy v prosinci, zlatými vločkami a vločkami z pískovaného skla.

Fugu vánoční samolepky na okna a na zeď fugu vločky na skle

 

PŘIPRAVIT SI VĚCI

Nejprve jsme si připravili nezbytné věci pro lepení: Samolepky, nůžky, iron, hadřík, škrabku na sklokeramické desky,stěrku

Samolepky na zeď fugu a potřebné náčiní

 

SEŠKRÁBNOUT

Staré samolepky nejlépe ze skla sundáte pomocí škrabky-žiletky na sklokeramické desky, nebo žiletkou. Pokud nemáte, koupíte ji třeba v Tescomě. Jednoduše seškrábnete. Ano, bohužel je zničíte a na příští rok si je neschováte, ale změna je život, budou zase jiné a můžete si navolit třeba nové módní barvy ze vzorníku.

 

Vánoční dekorace na okna sundavaní ze skla

 UMÝT

Po té je třeba skla umýt. Zbylé nečistoty jdou dobře dolů pomocí obyčejné okeny nebo vodou s jarem.

 Příprava povrchu pro dekorace na okna a na zeď

UHLADIT A ROZSTŘÍHAT

Samolepku jsme nejprve uhladili stěrkou (aby motýlci pevně drželi na průhledné přenosce) a pak rozstříhali na jednotlivé části. 

Stříhání dekorací na stěnu

 

SUNDAT PAPÍR, NALEPIT A UHLADIT

A přišla fáze lepení. Je dobré si vždy předem vymyslet, kam samolepku nalepit. Jakmile se jednou přilepí na sklo, jde již špatně sundat. Z tohoto důvodu doporučujeme tak zvané lepení mokrou cestou, to se ale týká větších samolepek a nebo u fólie pískovaného skla. U samolepek motýlků není čeho se bát, v případě, že nalepíte motýlka špatně a zničíte ho při pokusu o přelepení, nejsou ztráty veliké :-).

Doporučujeme na skla lepit motiv ze strany PROTI SVĚTLU. Pokud zůstane v motivu náhodou nějaká bublinka, není téměř vidět. V našem případě jsme stáli na chodbě a lepili na dveře z chodby, proti oknu v pokojíčku.

Sejměte bílý podkladový papír a motýlka na přenosové fólii nalepte na dveře. Stěrkou nebo kartou uhlaďte a vytlačte případné bublinky.

Lepení samolepicích dekorací fugu motýlci na prosklené dveře

 

SUNDAT PŘENOSKU

Sejměte přenosovou fólii a pokračujte dále u všech motýlků.

Lepení samolepicích dekoracífugu motýlci na prosklené dveře 2

 

A JE TO!

Výsledkem jsou krásné jarní/letní dveře nebo okna. My jsme si zvolili variantu tyrkysová 695 + žlutá 020.

Pro druhé dveře bílá 010 a tyrkysová 695.

 Dekorace na skleněné dveře motýlci 2

 Dekorace na skleněné dveře fugu motýlci 2

Fugu samolepicí dekorace na okna dveře zeď motýlci

Dekorace na okna fugu samolepicí motýli

A ještě jeden na vypínač.....

Samolepky na vypínače motýlci

Nebojte se, experimentujte, zkoušejte.......hrajte si. Lepení samolepek není složité, jen je potřeba dodržet návod. FUGU návody se pro Vás snažíme sestavovat co nejlépe a doufáme, že se nám to daří. Jsou sepsány dle našich dlouhodobých zkušeností.

Nenašli jste co hledáte?

Zkuste vyhledat konkrétní výraz nebo nám sdělte vaši představu!

Nahoru

Přidejte se k nám

Fugu Facebook Fugu Twitter Fugu YouTube

Zboží expedujeme maximálně do třech pracovních dní

Fugu novinky emailem

Přihlášením souhlasíte s Podmínkami ochrany osobních údajů