Fugu samolepky na zeď se snadno aplikují, perfektně drží a dají se kdykoli sloupnout bez poškození zdi. Motivy vypadají na stěně jako precizně namalované! 

Jak nalepit samolepky na zeď

Aplikace Fugu samolepek je snadná. Složitější motivy však vyžadují trpělivost a u větších motivů je lepší spolupráce dvou lidí. Samolepky jsou standardně dodávány na tzv. přenosové fólii, která vám zaručí pohodlnou aplikaci, především u členitějších motivů. Aplikace každé barvy motivu se provádí zvlášť. Náhledový obrázek motivu a podrobný návod jsou vždy přiloženy k zásilce.

Navod samolepky

POZOR - Nejprve se ujistěte, že je váš povrch řádně připraven - viz informace níže.

Především u větších motivů doporučujeme inspirovat se našimi video návody, které naleznete na Fugu Youtube stránceSocial youtube new

Video návod

DALŠÍ UŽITEČNÁ VIDEA NALEZNETE TAKÉ V NAŠEM BLOGU


 

Jak připravit povrch před nalepením motivu

Samolepky aplikujte pouze na suchý (případně odmaštěný), čistý a hladký povrch v interiéru jako např. hladká zeď, dveře, sklo, ocel, plast a podobně. Samolepky nedrží dobře na latexových površích.

Pokud se jedná o čerstvě natřenou zeď, je nutné nechat ji nejprve vyschnout alespoň 10 dní. Pokud se jedná o starší zeď, již několikrát natřenou (bez oškrabání staré malby), můžou na přenosové fólii při slupování ze zdi zůstat kousky malby, což není žádoucí. Ze starších, popřípadě mírně navlhlých zdí, tedy silně doporučujeme nejprve staré malby důkladně oškrábat malířskou škrabkou. Poté doporučujeme zeď natřít vhodným druhem penetrace, zvláště pokud se jedná o mírně navlhlou zeď (na vysloveně vlhké zdi rozhodně nedoporučujeme lepit žádné samolepky).

V případě, že se jedná např. o štukovou omítku, na které jsou snadno odstranitelná zrnka písku, je třeba tyto zrnka předem odstranit smirkovým papírem či smirkovou houbičkou. Pokud zeď po otření látkovou utěrkou barví (nátěr není kvalitní), není zeď vhodná k lepení samolepky.

Obecně platí, že pokud je povrch, na který se lepí, jakkoli nestabilní, budou nestabilní i samolepky na něj nalepené. Dá se tedy předpokládat, že samolepky např. takovouto omítku částěčně odloupnou.

Pokud chcete mít jistotu, doporučujeme napsat si o bezplatné zaslání vzorku naší fólie. 

Problémové povrchy

Samolepky jsou primárně určeny na hladké povrchy, aplikace na štukové omítky s hrubším zrnem bývá obvykle problémová, ale ne nemožná. Více info o aplikaci na hrubé povrchy naleznete v našem blogu, v tomto článku. Samolepky také většinou nepřilnou perfektně na zdech, které jsou natřeny nátěrem sytých barev. To však znamená pouze to, že při aplikaci je třeba být o něco více pozorný a trpělivý, protože bude potřeba častěji samolepce „pomáhat“ s přenosem z přenosové fólie na povrch zdi. To samé platí u mírně hrubých omítek.

Kombinace dvou nepříznivých vlivů, tedy barevná zeď s hrubou omítkou, bývá ještě o něco více problémová, proto upozorňujeme, že aplikace bude vyžadovat ještě více času a trpělivosti. Po nalepení však budou samolepky držet, rozhodně by se neměly samovolně odloupnout od stabilní a řádně ošetřené zdi.

Naše samolepky nemají také ideální přilnavost na omyvatelných nátěrech na zeď. V případě extrémně odolných nátěrů, např. na zeď za sporák, samolepky dle naší zkušenosti nedrží vůbec! 

Technická upozornění

Pokud není u nálepek uvedeno jinak, jsou určeny pro jednorázové použití do suchých interiérů. Nálepky aplikujte nejlépe do 2 let od doby zakoupení. Minimální vhodná teplota pro aplikaci je10 °C. Aplikované fólie odolají teplotám od -40°C do + 80°C.

Odstranění samolepky

Pokud by vás design po nějaké době už omrzel, můžete ho velice jednoduše odstranit. Odloupněte samolepku v jednom z horních rohů a pomalu postupně sloupávejte ze zdi.

Další druhy aplikací


Tabulové fólie obsahují tzv. permanentní lepidlo. Při odstraňování těchto fólií ze zdi je tedy nutné počítat s částečným narušením povrchu zdi (malby). Návod na lepení tabulových fólií malých rozměrů naleznete v článku jak nalepit samolepicí tabulovou fólii.

A zde návod na aplikaci velkých samolepicích tabulových fólií.

Video návod na malbu přes samolepicí šablony naleznete v tomto článku.

Video návod jak nalepit fólie nejen na sklo „mokrou cestou” naleznete v tomto článku.


Fugu barevný vzorník

Barevný vzorník interiérových fólií Oracal Wall Art

 

Vzhledem k tomu, že interpretace barev je na různých monitorech odlišná, je tento barevný vzorník pouze orientační, stejně tak jako interaktivní vzorník v detailu produktů. V případě vašeho zájmu vám bezplatně zašleme vybrané vzorky fólií poštou, prosím kontaktujte nás.

 

Nenašli jste co hledáte?

Zkuste vyhledat konkrétní výraz nebo nám sdělte vaši představu!

Nahoru

Přidejte se k nám

Fugu Facebook Fugu Twitter Fugu YouTube

Zboží expedujeme maximálně do třech pracovních dní

Fugu novinky emailem

Přihlášením souhlasíte s Podmínkami ochrany osobních údajů